Co si rozmyslet před nákupem nábytku

Než si koupíte mobilní telefon nebo pračku, tak se podíváte na recenze na internetu, poradíte se svými přáteli, porovnáváte ceny v několika obchodech. Stejný postup doporučujeme i při nákupu nábytku.  Při nákupu nábytku je dobré se držet pořekadla: „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.“ Což platí obzvlášť u nábytku.

 

Příprava na nákup

Před tím, než se vydáte do obchoďáku koupit nábytek, doma si promyslete, jaký styl, velikost a barvu zvolíte. Vždy se vyplatí vzít sebou i vzorky tapet, případně dekorační polštáře, s fotem vašeho pokoje. Prodejce vám vždy rád poskytne odbornou radu a společně vyberete odpovídající produkty. Než půjdete do obchodu, změřte důkladně prostor, kde bude nábytek nainstalován. A raději si nakreslete plán. Chcete-li to provést, použijte online plánovač nebo použijte čtverečkovaný papír. Nikdy neopomeňte zkontrolovat přístupové cesty do vašeho bytu: šířka a výška vchodu, schodiště, výtahová kabina. Pak vás nebude čekat nepříjemné překvapení při zvedání a smyku objemné skříně nebo sofa.

Rustikální obývací stěna Gladys 1

Online nakupování

Online nakupování nábytku je ohromně pohodlné, ale je nutné se držet několika pravidel. V každém případě zkontrolujte vaši objednávku několikrát, než budete platit.

  1. Prohlédněte si fotografie

Mnoho on-line obchodů nabízejí několik fotografií z nábytku, a proto si je pečlivě a ve zvětšeném měřítku prohlédněte.

  1. Přečtěte si popis

Přečtěte si popis celý, než se rozhodnete něco koupit, koukat jen na fotky nestačí.  Zajímejte se především o materiál. Například dýha (překližka) nebo kompozitní materiál vyrobený z buničiny nebo syntetického materiálu – nábytek z těchto materiálů může mít nižší kvalitu než nábytek z tvrdého dřeva.

  1. Zkontrolujte všechny velikosti

Měřte raději dvakrát než jednou. Nábytek není levná záležitost, a proto by vás velmi mrzelo, kdyby chyběl někde jen cm.

  1. Přečíst si hodnocení

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *