Poznáváte se v rustikálním stylu nábytku?

Rustikální styl je vhodný pro lidi, kteří si zvlášť potrpí na pohodlí domácího prostředí. Tento interiér je velmi útulný a teplý, nikdy nevyvolává podráždění a hosté se vždy těší jít zpátky k vám domů. Nejčastěji interiér venkovského domu bývá v rustikálním stylu. Ale tento design lze vidět i v normálním bytě, kdy si majitelé pořídili nábytek v selském stylu s různými dekorativními prvky.

 

Společné rysy tohoto stylu

Hrubé stěny a podlahy dekorace, použití přírodních materiálů, klidných teplých barev klid, přírodní nábytek ze dřeva, bez zbytečných dekorací, důležitý výběr textilií, ozdoby dominují květinové, ozdobné výrobky jsou užitného charakteru.  V interiéru v tomto stylu je dovoleno používat pouze přírodní materiály, a to i v případě, že nemají elegantní vzhled a jsou hrubé na dotek. Tato místnost vypadá jednoduše, romanticky a atraktivně. Nábytek v rustikálním stylu se vyznačuje svou rozmanitostí, a proto je důležité vybrat si něco, co bude harmonizovat spolu navzájem.

Rohová rustikální lavice Jordán

Materiály pro nábytek a doplňky

Obecně platí, že k vytvoření rustikálním stylu, je nutné použít přírodní materiály jako je dřevo, kůže, keramika, ložní prádlo, kámen, ratan, bavlna, len atd. Jen s těmito materiály dosáhnete efekt lehkosti a jednoduchosti.

Vhodné doplňky – porcelánové předměty, zestárlé předměty vyrobené z dřeva, skla, kovu nebo kamene. Aby vzhled nepůsobil nudně a monotónně, přidejte rostliny. Pokud toužíte po romantickém vzhledu, bude vyhovovat proutěný nábytek, jemný barevný polštář s volánky, květinové motivy. Čalouněný nábytek by měl být světlé barvy, harmonizující s měkkou růžovou a pozadím.

V obývacím pokoji se bude nádherně vyjímat masivní stůl a v ložnici těžká postel a starodávná komoda.  To znamená, že téměř veškerý nábytek by měl být těžcí a krásný. Tato kombinace činí interiér více zajímavým a neobvyklým. Nesmí chybět velký krb, houpací křeslo s předložkou pravé kožešiny.  V kuchyni, použijte taktéž stůl z masivního dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *