Rady při výběru nové sedačky

Obrovský výběr v prodejnách nábytku bere dech a to je skvělé. Zvlášť, když jde o kvalitní a funkční výrobky, které splňují všechny požadavky módy a stylu. Nicméně, pro mnohé volba pohovky se stává skutečným problémem. Nestačí jen koupit krásnou a pohodlnou sedačku, velmi důležité je, aby svým stylem zapadla do interiéru. Abychom se mohli správně rozhodnout, je nutné věnovat pozornost těmto vlastnostem. 

 

Styl

Styl sedačky rozlišujeme klasický, moderní a rustikální. Sedací souprava svým designem dotváří a podtrhuje celý interiér. Je dominantní částí celého interiéru. Klasická sedací souprava se vyznačuje vysokou opěrkou, krátkým sedem, prošíváním a barevností. Většinou je doplněna křeslem a taburetem.

 

Rozměry

Samozřejmě, hovořit o délce a šířce pohovky, není nutné, tyto parametry jsou zcela závislé na pokoji. Nicméně, je třeba podotknout, že trh nabízí více modelů.

Dvojmístné – charakteristickým rysem těchto modelů je jejich malá velikost;

Třímístné – vhodné pro větší rodiny;

Rohové sedací soupravy – v současné době nejpopulárnější forma pohovek.

sedaci-souprava

Design

Pokud si často zvete k sobě na noc domů hosty, pak volte sedačku s jednoduchým vysouvacím mechanismem. Toužíte-li pouze po pohodlném místu k odpočinku, vyberte si pohovku bez mechanismu, s komfortními područkami, opěradly a spoustou polštářů.

 

Čalounění

Kvalitní pohovky jsou potaženy přírodní tkaninou nejvyšší kategorie. Samozřejmostí je použití kůže, čím tenčí, tím více je sedačka považována za unikátní a elegantní. Kůže je krásná a příjemná na dotek, odolná, nemá prakticky žádné slabiny.  Nejmodernější sedačky se vyrábějí také z eko-kůže – efekt kůže, nízká cena.  I látka je dobrá volba s ohledem na trvanlivost a cenu. Látka se nelepí ani nepraská. Potahové látky jsou odolné a tím i určené pro každodenní používání. Látky s efektem kůže jsou velmi příjemné na dotek a dobře se udržují. Například místo popsané fixem nebo perem stačí přetřít vlhkým hadříkem a je po problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *