Vyberte správnou velikost stolu do kuchyně

Kam se podíváte, každý detail v interiéru je velmi důležitý, protože každá věc má své místo a účel. Při výběru jídelního stolu bereme v úvahu styl, materiál, velikost či tvar. Jak si vybrat kuchyňský stůl? Jakou velikost a tvar? Trh nabízí stoly kulaté, oválné, čtvercové, obdélníkové, vyřezávané, s vlnitým okrajem, šesti stranami – výrobci jsou schopni zrealizovat téměř jakoukoliv představu zákazníka.  

 

Kulatý stůl

Ve východní filozofii je kulatý stůl symbolem nebe, harmonie, nedotknutelnosti rodiny. Hladké stolní linie kombinuje sezení a zajišťuje rovné příležitosti pro všechny. Kulatý stůl obvykle spočívá na třech nohách, což je vhodnější pro ostrůvkové kuchyně. Optimální průměr kulatého stolu – 1,3 – 1,5 m. Pro sedícího počítáme asi s 60 cm – komfortní prostor pro stravování a snadnou komunikaci.

 

Oválný stůl

Elegance snoubená s bezpečností.  V malé kuchyni, kulaté nebo oválné stolní desky vám pomohou se vyhnout nepříjemným konfrontacím, ideální stůl pro děti. U oválného stolu se pohodlně usadí 8-9 lidí, a to je rozhodující plus.

 

Stůl čtvercový

Přesnost a funkčnost. Nicméně, čtverec – dobrá volba pouze pro dvojčlennou rodinu.  Na druhé straně, čtvercová deska stolu může být bezpečně připevněna ke stěně, což je výhodné z hlediska dostupnosti prostoru.

 

Obdélníkový stůl

Tento druh stolu je velmi praktický, může stát kdekoliv – proti zdi, ve středu místnosti, u okna, takže si můžete vychutnat výhled. Pohodlně se kolem něho usadí 6-8 osob.

Konferenční stolek Sokrat

 

Trojúhelníkový stolek

Lze snadno transformovat do moderního bytu, ve vzorku futuristického stylu.

Při výběru kuchyňského stolu a počtu židlí, se držíme vzorce „rodina + 2“.  Hloubka stolu do středu by měla být cca 70 až 85 cm. Čtvercový stůl pro dva strávníky by měl mít rozměry přibližně 80 x 80 cm. Doporučený rozměr obdélníkového stolu pro dvě osoby je cca 50 x 160 cm.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *