Vybíráme komodu – moderní i retro

Komody jsou opět v módě. A není zájem pouze o komody. Do našich domovů se vrací starý nábytek, který se v minulosti běžně užíval. Dokonce se vracejí do moderních velkých kuchyní i obří jídelní stoly. Více početná rodina se tak nemusí tisknout nebo stůl rozkládat, při různých rodinných událostech. V kuchyni se jen nevaří, ale i žije. A pokud v tichosti vkráčíme do ložnice, tak zde objevíme kromě retro komody i postele s dřevěnými rámy, které báječně nahrazují čalouněné nepraktické zachytávače prachu. Dokonce se vrátily i šatníky, a to je jasný důkaz, že jsou v obydlích zapotřebí. Staré a praktické prvky nábytku se pochopitelně vyrábějí ve vyšší kvalitě, originálním designu, za použití nových důkladněji propracovaných materiálů. Spojování starých prvků s novými vytvářejí dokonalou harmonii a útulný domov.  Takovým prvkem jsou i komody, které se vítězně vracejí do našich domovů.

 

Stará a přece nová

Nové komody spojuje s těmi zdob dávno minulých hlavně podstata praktického využití. Stále je to ta samostatně stojící skříňka různé výšky, šířky a hloubky dělená na zásuvky. Nabízí se otázka. Proč návrat komody? V současné době se preferuje vzdušnost a variabilita, klasické robustní nábytkové stěny vystřídal jednoduchý kusový nábytek.  Navíc se lidé rádi odlišují, touží překvapovat a být originální. A to nová retro komoda splňuje. Staronový praktický prvek v naší domácnosti, vždy vkusně ozdobí každý interiér. Kvalitní materiál – to je priorita. Ten zajistí dlouhou životnost. Pak koukáme na design.

Komoda Meryl 1 - borovice nordic / dub divoký

Komoda stylově dotváří zařízení místnosti

Jak komoda v této místnosti působí, závisí na designu a velikosti. Tvarově a barevně zajímavá komoda se stane působivým estetickým prvkem, který přiláká pozornost hostů. Může se stát i prvkem, jež s dalším zařízením tvoří jednolitou linii zařízení a rozšiřuje sortiment nábytku a tím více možností a kombinací. Komody především nabízejí tolik potřebný úložný prostor, a proto mají své místo i v ložnici, kde do nich ukládáme menší kusy oblečení –  spodní prádlo, ponožky, čepice, šátky, šály, ručníky, kapesníky nebo tajné psaníčka apod. Své místo už mají po dlouhá léta v obývacích a dětských pokojích. V jejich zásuvkách umísťujeme video kazety, DVD nosiče, fotografie, alba, rodinné dokumenty a další různé maličkosti. Dětem zpravidla slouží na uložení hraček.

 

Retro komoda efektně doplní každý interiér

Retro komody zažívají boom – ideální nábytek, který můžete umístit do každého pokoje nebo na chodbu či do půdního a jinak atypického bytu. Retro komody nabídnou nejen úložný prostor, ale svým designem dodají interiéru punc originality.  Vaše ložnice nebo obývací pokoj nebude nudný a jednotvárný. Přehledně si uložíte své věci a vrch komody poslouží k odložení památných předmětů, zrcadla nebo šperkovnice či fotografie.

 

Retro, starožitná i moderní komoda působí nenápadně

Komoda je svým způsobem nenápadný kus bytového prvku, ale přesto nelze přehlédnout a dotváří vzhled interiéru. Je to taková třešnička na dortu.  V malé ložnici vám vysoká šatní skříň zabere spoustu místa. Komoda ji krásně nahradí. A proč je v současnosti o retro styl takový zájem?  Retro nábytek je funkční a zútulní naše bydlení – dokonalost snoubená s nostalgií. Dokonce pozorujeme, že retro vládne světu. Nelze se tomu divit. Design dvacátého století nás láká svými fascinujícími tvary a hrou barev.

 

Módní jsou syté barvy, kontrastní vzory, geometrické či květinové motivy

Oblíbený je i nábytek s oblými tvary a výrazné doplňky. Používaným materiálem byl v těch časech plast. Těžkopádný dřevěný nábytek vystřídaly lehké, jednoduché modely s hladkými, asymetrickými liniemi, z nichž se mnohé vyrábějí dodnes. V současné době designéři často využívají kombinaci retro nábytku s moderními doplňky, nebrání se někteří kompletnímu vybavení bytu nábytkem v retro-stylu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *